puste

Pielęgnacja PRZED MAKIJAŻEM TRWAŁYM

USTA BARDZO WAŻNE !!! Przeciwko wystąpieniu opryszczki należy przyjmować preparaty przeciwwirusowe polecone przez lekarza (np. HEVI RAN 800 2 razy dziennie, 3 dni przed 6 tabletek i 3 dni po zabiegu 6 tabletek!!!) także przy korekcie. Istotne jest, by przed zabiegiem zadbać o nawilżanie i wygładzanie powierzchni ust (spierzchnięte, spękane usta słabiej przyjmują pigment).

BRWI najlepiej niedepilowane od ok. 1 m-ca, daje to możliwość idealnego doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi.

KRESKI w przypadku wrażliwych powiek i skłonnych do opuchnięć warto przed zabiegiem wziąć (pod język) kapsułki homeopatyczne z arniki lub Aescin (tabletki ziołowe z wyciągiem z nasion kasztanowca).

Pielęgnacja PO MAKIJAŻU TRWAŁYM

W 5-10 dri.tpo zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Przy obowiązkowej pierwszej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany.

Przestrzegając instrukcji, utrzymacie swój makijaż przez wiele lat w idealnej kondycji.

Przez 10 dni po zabiegu:

  1. Nie moczyć, nie dotykać, nie trzeć skóry w miejscu pigmentacji.
  2. Skóra poddawana barwieniu w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
  3. Nie należy chodzić do sauny, solarium, pływać na basenie, w jeziorze itp.
  4. Usta i brwi należy nawilżać 2 razy dziennie pierwsze 4 dni, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą wazeliny wzmacniającą ochronę skóry.
  5. Oczy nie smarujemy żadnym specyfikiem.

UWAGA! W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia!

Po zagojeniu:

  1. Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry.
  2. Stosować nawilżacze i błyszczyki na usta.